Vyzkoušejte naši ilustrovanou knížku za 9 Kč!

Vybrat knížku
💧

@holka1 a vodní zámek

@holka1 žila ve vesnici nedaleko od města. Vesnička byla malinká a město bylo veliké, s hradem, vysokou bílou věží a mnoha kostely a krásnými domy, takže do práce a do školy chodila většina lidí do města. Také @holka1 chodila do městské školy. K městu vedla široká cesta, podél které byly ovocné stromy a v půli cesty bylo velké jezero, kam se lidé v létě chodili koupat. 

 

@holka4 jezero zajímalo nejen díky koupání, ale také díky pověsti, kterou o něm kdysi slyšela od babičky. Podle legendy bylo jezero velmi hluboké a na dně se se měl nacházet nádherný zámek. Babička nedokázala odpovídat na zvídavé otázky, hlavně ohledně toho, jak o zámku mohou lidé vědět, když je hluboko na dně jezera. @holka1 proto na pověst myslela pokaždé, když jezero míjela a představovala si nádherný zámek hluboko pod vodní hladinou. 

 

Jednoho dne už přemýšlení nemohla vydržet a rozhodla se, že zkusí pověsti přijít na kloub. Neměla ale tušení, jak na to. Nakonec @holka4 napadlo vydat se v noci tajně k jezeru, vzít si jednu z loděk, které byly přivázané k molu u břehu, doplavat doprostřed jezera a spustit na provázku rozsvícenou baterku, kam až to půjde. Věřila, že by mohla zahlédnout alespoň střechu věžičky. 

 

Když rodiče usnuli, @holka1 potichu vyšla ven a vydala se s baterkou a provázkem k jezeru. Byla už hluboká noc, ale měsíc byl v úplňku a jasně osvětloval krajinu, takže @holka1 na cestu dobře viděla a baterku ani nemusela zapínat. Když došla k jezeru, začala rozmotávat uzel, kterým byla loďka přivázaná ke kůlu u břehu. Uzel byl ale pevnější, než čekala. 

 

@holka1 se musela na rozvazování uzlu silně soustředit, ale vtom uslyšela zvláštní zvuk. Nejdříve nemohla rozeznat, odkud vychází, ale pak jí s údivem došlo, že vychází z jezera. Než si @holka1 stačila uvědomit, co se děje, vodní hladinu prorazily vysoké a zářivé věže. Netrvalo dlouho a z vody se postupně vynořil nádherný zámek s mnoha věžemi a věžičkami. Nic tak krásného a velkého @holka1 nikdy neviděla. 

 

Ze zámku se vysunul most, který dosáhl až na břeh. Když se na mostu objevila postava, @holka1 se lekla a chtěla utéci, ale poté si všimla, že postava na mostu je dívka přibližně v jejím věku. Dívka k @holka3 přišla a řekla jí, že je princezna. Žije na zámku sama v podvodní říši s rybami a vodními bytostmi, které @holka1 neznala, ale které byly podle popisu přátelské a hodné. Jen jednou za rok se zámek vynoří nad hladinu, aby se princezna mohla podívat na pozemský svět.

 

Princezna pozvala @holka4 na zámek. @holka1 chvíli váhala, ale poznat vodní zámek byl její dětský sen, tak odhodila obavy a vydala se za princeznou. Princezna @holka3 ukázala celý zámek se všemi úžasnými místnostmi a poklady. Když vystoupali do nejvyšší věže, viděli celý široký kraj zahalený tmou, kterou narušovala jen ojedinělá světélka. Čas na zámku rychle utíkal a brzy začalo svítat. Princezna @holka4 doprovodila na břeh. Pro @holka4 to už nebyla princezna, ale dobrá kamarádka. Slíbili si, že přesně za rok se opět setkají. Princezna poté odešla zpět do zámku, který se záhy ponořil zpět na hluboké jezerní dno. @holka1 si pečlivě poznamenala datum, aby se za rok nezapomněla vydat k jezeru a znovu navštívit princeznu z vodní říše a její kouzelný zámek.