Vyzkoušejte naši ilustrovanou knížku za 9 Kč!

Vybrat knížku
👸🏼

Únos princezny @holka2

Princezna @holka1 žila v malém království, které bylo ze všech stran obklopené vysokými horami. To království chránilo před útoky bojechtivých sousedů, ale zároveň to znamenalo nebezpečí, protože v horách žily rozmanité nebezpečné bytosti, například obři, bazilišci nebo draci. V posledních letech byly útoky stále vzácnější, takže lidé polevili v ostražitosti a princezna měla dovoleno procházet se po okolí zámku.

Princezna @holka1 toho často a ráda využívala, jako malá totiž musela být neustále doma, protože tehdy byly útoky draků a obrů velmi časté. Dnes se procházela po jarní louce, která byla plná rozkvetlých květin. Slunce svítilo a na obloze nebyl jediný mráček. Najednou se nad loukou objevil velký stín. @holka1 se překvapeně podívala k obloze. Než si stihla uvědomit, co se děje, obrovský černý drak ji sevřel mezi dlouhé drápy, hlasitě zamával šedými křídly a zamířil směrem k horám.

@holka1 křičela, ale věděla, že na záchranu je pozdě. Byli velmi vysoko a zámek už byl jen malá tečka. Drak chvíli kroužil nad horami a poté přistál před jeskyní. Princeznu @holka4 odnesl do jeskyně a oznámil jí, že odteď bude žít tady. @holka1 viděla, že teď nemá smysl snažit se utéci, drak ji totiž neustále hlídal. Poté však přišla změna. Jeskyně byla mezi vysokými a ostrými skalami a drak si zřejmě myslel, že princezna nemá šanci utéci, takže časem začal odlétat pryč z jeskyně a vracel se až za několik hodin.

@holka1 se tvářila, jako kdyby byla smířená s osudem, ale celou dobu plánovala útěk. Všimla si totiž, že mezi skalami je skulinka tak malá, že ji drak přehlédl, ale @holka1 by se do ní vešla. Když jednoho dne drak znovu odletěl, neváhala ani vteřinu, prolezla mezerou mezi skalami a vydala se dolů z hor, zpět do svého království. Cesta byla mnohem těžší, než myslela, všude byly kameny a často musela zdolávat nepřístupné skály.

Poté se objevil větší problém. @holka1 došla na místo, kde cesta končila a na druhou stranu se dalo dostat jen po lávce natažené mezi skalami. Lávka však byla uprostřed zničená a nebyla šance, že by @holka1 mezeru dokázala přeskočit. Most pravděpodobně zničil drak, aby nebyla žádná úniková cesta. Najednou se z dálky ozval hlasitý a vzteklý řev. Drak se vrátil k jeskyni a zjistil, že princezna je pryč. Bylo jasné, že drak bude sledovat cestu a nakonec se dostane až k @holka3.

Dračí řev ale doplnil další zvuk, který @holka1 neznala. Zněl jako zvuk, který vydávají orli nebo jiní dravci, ale byl mnohem hlasitější. Najednou před @holka7 přistálo něco velkého. @holka1 se nejdříve lekla, že ji objevil drak, ale tvor, který před ní stál, se draku vůbec nepodobal. Vypadal spíše jako obrovský orel. @holka1 myslela, že je stejně nebezpečný jako drak a chtěla se rychle někam schovat, ale obří orel promluvil:

„Princezno @holka5, jsem skalní orel, spojenec vašeho království. S králem, vaším otcem, společně bojujeme proti horským nestvůrám. Když mi řekl, že vás unesl drak, okamžitě jsem se vám vydal na pomoc. Naskočte na mě, odnesu vás zpět na zámek.“

@holka1 naskočila na orla, pevně se chytila jeho silného peří a poté sledovala, jak se hory zmenšují a vzdalují. Byla to mnohem hezčí cesta, než když ji unášel drak. Orel přistál na zámeckém nádvoří. Tam už na @holka4 čekali rodiče a pevně ji objali, šťastní, že se v pořádku vrátila zpět. Všichni poděkovali orlovi, který se rozloučil a odletěl zpět do hor. Společně s dalšími orly totiž musel vyhnat zlého draka, aby byla princezna v bezpečí a mohla se opět beze strachu procházet po okolí.