Vyzkoušejte naši ilustrovanou knížku za 9 Kč!

Vybrat knížku
🐲

Princezna @holka1 a zachráněný drak

V malém království v kopcích žila princezna @holka1 spolu se svými rodiči – králem a královnou. Princezna @holka1 se v království měla dobře, po zámku mohla chodit, jak se jí zachtělo, ale rodiče jí nikdy nedovolili navštívit zámeckou zahradu. @holka4 moc zajímalo, co se v ní skrývá, a napadlo ji, že by se do zahrady mohla podívat, když nebyla maminka s tatínkem doma a hlídala ji její stará chůva. Věděla, že když jí chůva čte pohádky na dobrou noc, vždy u toho sama v průběhu usne. Rozhodla se tedy, že chůvu požádá o přečtení pohádky i přes den, a doufala, že usne jako obvykle.

A skutečně to tak bylo. Pohádka nebyla ještě ani v polovině, když staré chůvě klesly ruce s knihou do klína a zavřely se jí oči. @holka1 toho hned využila a vydala se do zahrady. Nejdříve si nevšimla ničeho podezřelého, všude byly jen stromy, keře a květiny – nic, co by před princeznou mělo zůstat skryto. @holka1 však byla důkladná, a tak prozkoumala zahradu kousek po kousku, až v úplně nejvzdálenějším koutu našla, co hledala.

Princezna @holka1 nemohla věřit svým očím – u stromu byl přivázaný drak! V první chvíli chtěla utéct, protože o dracích slyšela z vyprávění jen pramálo dobrého, ale pak si řekla, že bude odvážná. A konec konců, tenhle drak ani nevypadal tak, jak @holka3 draky popisovali rodiče. @holka1 si je vždy představovala jako obry se sedmi hlavami, z nichž každá chrlí žhavý oheň, ale tento drak byl docela malý a hlavu měl jen jednu.

@holka1 se rozhodla, že se s drakem dá do řeči. Dozvěděla se od něj, že dříve obýval zámek, kde @holka1 žila, a škodil všem, kteří jej chtěli obsadit. Až rodičům @holka2 se povedlo draka porazit – avšak místo toho, aby se jej zbavili, jak to bývá zvykem, se rozhodli, že si ho nechají, aby jim hlídal království. Zpočátku drak plnil svou povinnost znamenitě a s vděčností, ale jak stárnul, začínal být unavený a mnohdy kvůli jeho nepozornosti do království vnikli nepřátelé nebo zloději. Drak se @holka3 svěřil, že už by si přál být volný a strávit zbytek života v přírodě. Princezna @holka1 nejprve měla strach, že když draka pustí, mohlo by od něj obyvatelům království hrozit nebezpečí, ale drak jí slíbil, že se bude starat jen o sebe.

@holka1 se tedy rozhodla draka pustit. Ten neváhal, poděkoval a odletěl za hory. Princezna nejdříve byla smutná, že drak odletěl, ale k jejímu překvapení za pár dní přiletěl na návštěvu. Rozhodl se, že znovunabyté volnosti využije k cestování, navštěvoval různá místa a @holka3 pravidelně vyprávěl, kde všude byl. Od té doby z nich byli dobří přátelé a trávili spolu hodně času hrami v zámecké zahradě.