Vyzkoušejte naši ilustrovanou knížku za 9 Kč!

Vybrat knížku
🦹🏻‍♂️

Jak @kluk1 odhalil zloděje

Ve starém domě na vesnici žil spolu se svými rodiči @kluk1. Když bylo hezké počasí, trávil čas venku se svými kamarády, a během deště si krátil dlouhou chvíli prozkoumáváním půdy. Byla zde spousta zajímavých věcí, se kterými si rád hrál. Tentokrát @kluk4 zaujala skříň plná starého oblečení. Nejvíce ze všeho se mu líbil velký kožený kabát, a tak se rozhodl, že ho bude nosit.

Hned co venku vysvitlo slunce, vydal se @kluk1 předvést svůj kabát kamarádům. Avšak už cestou k hřišti, kde se obvykle s kamarády scházel, si všímal, že na něj nikdo nereaguje. Jako by @kluk4 nikdo neviděl. Když dorazil na hřiště, žádný z kamarádů mu nevěnoval pozornost, přestože se s ním obvykle hned šli přivítat. @kluk2 podezření se potvrdilo – jeho kabát byl neviditelný!

@kluk4 napadlo, že s takovým kabátem může zažít spoustu dobrodružství. Protože měl moc rád zvířata, rozhodl se kabát využít k jejich pozorování. Když dříve trávil čas v lese a snažil se pozorovat jejich život, vždy si ho všimla a utekla. S neviditelným kabátem však @kluk4 žádné zvíře nezahlédlo, a tak měl jedinečnou možnost se k nim dostat velmi blízko. Viděl tak zblízka jezevce, dovádějící liščata, a dokonce se setkal s obrovským medvědem. O něčem takovém vždy snil!

Jednoho dne se @kluk3 naskytla příležitost využít svůj kabát k něčemu jinému než pouze k zábavě. Slyšel totiž, jak se jeho rodiče baví o tom, že se v místním obchodě ztrácí věci. Nikomu se však zatím nepodařilo odhalit, kdo je zlodějem. @kluk1 se tedy rozhodl, že na to přijde sám, a ve svém neviditelném kabátu se jednou v noci vydal před obchod, aby si na zloděje počíhal.

Když už se několik hodin nic nedělo, začal být tak unavený, až nakonec usnul. Nevěděl, jak dlouho spal, když ho probudily kroky. To je on! Zloděj! @kluk1 byl okamžitě na nohou, aby se zloději mohl podívat do obličeje. Poznal v něm kluka od sousedů, se kterým @kluk1 a jeho kamarádi už zažili nějaké neshody. Sledoval kluka až do obchodu, aby si ověřil, že je to opravdu on, kvůli komu v obchodě mizí věci. Bylo to tak. Chodil po obchodě a vybíral si různé hračky a sladkosti, které pak strkal do svého batohu.

@kluk1 nevěděl, jak kluka přimět, aby všechny ukradené věci vrátil. Pak mu došlo, že díky kabátu je sice neviditelný, ale stále ho ostatní mohou slyšet. @kluk1 tedy co nejhrozivějším hlasem zakřičel a vydával různé strašidelné zvuky. Kluk se lekl, že je v obchodě duch, a okamžitě vzal nohy na ramena. Ještě tu noc vrátil i všechny ostatní věci, které v předchozích dnech ukradl, a už nikdy se k obchodu pro jistotu ani nepřiblížil.

@kluk1 měl opravdu radost. S kabátem si užil hodně zábavy, získal nové poznatky o zvířatech, ale také díky němu pomohl vesnici.