Vyzkoušejte naši ilustrovanou knížku za 9 Kč!

Vybrat knížku
🦹🏻‍♀️

Jak @holka1 odhalila zloděje

Ve starém domě na vesnici žila spolu se svými rodiči @holka1. Když bylo hezké počasí, trávila čas venku se svými kamarády, a během deště si krátila dlouhou chvíli prozkoumáváním půdy. Byla zde spousta zajímavých věcí, se kterými si ráda hrála. Tentokrát @holka4 zaujala skříň plná starého oblečení. Nejvíce ze všeho se jí líbil velký kožený kabát, a tak se rozhodla, že ho bude nosit.

Hned co venku vysvitlo slunce, vydala se @holka1 předvést svůj kabát kamarádům. Avšak už cestou k hřišti, kde se obvykle s kamarády scházela, si všímala, že na ní nikdo nereaguje. Jako by @holka4 nikdo neviděl. Když dorazila na hřiště, žádný z kamarádů jí nevěnoval pozornost, přestože se s ní obvykle hned šli přivítat. @holka2 podezření se potvrdilo – její kabát byl neviditelný!

@holka4 napadlo, že s takovým kabátem může zažít spoustu dobrodružství. Protože měla moc rád zvířata, rozhodla se kabát využít k jejich pozorování. Když dříve trávila čas v lese a snažila se pozorovat jejich život, vždy si jí všimla a utekla. S neviditelným kabátem však @holka4 žádné zvíře nezahlédlo, a tak měla jedinečnou možnost se k nim dostat velmi blízko. Viděla tak zblízka jezevce, dovádějící liščata, a dokonce se setkala s obrovským medvědem. O něčem takovém vždy snila!

Jednoho dne se @holka3 naskytla příležitost využít svůj kabát k něčemu jinému než pouze k zábavě. Slyšela totiž, jak se její rodiče baví o tom, že se v místním obchodě ztrácí věci. Nikomu se však zatím nepodařilo odhalit, kdo je zlodějem. @holka1 se tedy rozhodla, že na to přijde sama, a ve svém neviditelném kabátu se jednou v noci vydala před obchod, aby si na zloděje počíhala.

Když už se několik hodin nic nedělo, začala být tak unavená, až nakonec usnula. Nevěděla, jak dlouho spala, když jí probudily kroky. To je on! Zloděj! @holka1 byla okamžitě na nohou, aby se zloději mohla podívat do obličeje. Poznala v něm kluka od sousedů, se kterým @holka1 a její kamarádi už zažili nějaké neshody. Sledovala kluka až do obchodu, aby si ověřila, že je to opravdu on, kvůli komu v obchodě mizí věci. Bylo to tak. Chodil po obchodě a vybíral si různé hračky a sladkosti, které pak strkal do svého batohu.

@holka1 nevěděla, jak kluka přimět, aby všechny ukradené věci vrátil. Pak jí došlo, že díky kabátu je sice neviditelná, ale stále jí ostatní mohou slyšet. @holka1 tedy co nejhrozivějším hlasem zakřičela a vydávala různé strašidelné zvuky. Kluk se lekl, že je v obchodě duch, a okamžitě vzal nohy na ramena. Ještě tu noc vrátil i všechny ostatní věci, které v předchozích dnech ukradl, a už nikdy se k obchodu pro jistotu ani nepřiblížil.

@holka1 měla opravdu radost. S kabátem si užila hodně zábavy, získala nové poznatky o zvířatech, ale také díky němu pomohla vesnici.