Vyzkoušejte naši ilustrovanou knížku za 9 Kč!

Vybrat knížku
🌳

@kluk1 a magický strom

V malé vesničce, jež byla ze všech stran obklopena lesy, žil @kluk1. Okolní lesy znal jako svoje boty, možná ještě lépe, protože se po nich toulal každý den. Přesto dnes našel něco nového, co ho velmi překvapilo. Když na lesní cestě odbočil směrem, kterým ještě nikdy nešel, objevil lesní mýtinu, uprostřed které stál vysoký strom. @kluk1 uměl určit všechny druhy stromů, které v lesích rostly, ale tento strom vůbec nepoznával. Strom měl velké listy zvláštního tvaru, ale nejpodivnější bylo jeho ovoce. Vypadalo jako jablko, ale bylo větší a mělo modrou barvu.

@kluk1 chvíli váhal, věděl, že neznámé ovoce by se jíst nemělo, ale nakonec neodolal zvědavosti, jak záhadné ovoce chutná. Bylo sladké a dobré. Když @kluk1 ovoce dojedl, začala se mu točit hlava a zdálo se mu, že se celá země chvěje. Vtom se pod ním země rozevřela a @kluk1 padal dolů. Po chvíli začal zpomalovat. Když otevřel oči, které předtím kvůli leknutí zavřel, nestačil se divit.

Všude kolem byl podivuhodný svět, který ještě nikdy neviděl. Ani nic, co by se mu podobalo. Všude byla záplava barev, po obloze létali obrovští ptáci s nádherným peřím a kolem rostly stromy podobné tomu, který dnes našel na lesní mýtině. Zničehonic se vedle něj objevila zvláštní liška. Podobala se běžné lišce, ale měla sedm dlouhých barevných ocasů, každý jiné barvy.

„Nechceš si jít hrát?“ zeptala se liška. 

@kluk1 chvíli váhal, ještě se nestihl vzpamatovat z prvotního šoku, ale nakonec souhlasil. Liška mu ukázala okolí, všude byla příležitost něco podniknout. @kluk1 si nejvíce zamiloval zvláštní malou sopku, ze které jednou za čas vyletěla bublina, do které mohl člověk vstoupit a létat po okolí. Navzdory zábavě si @kluk1 začal dělat starost o rodiče. Nevěděl, jak dlouho je pryč a zda už neměl být dávno doma.

V tom okamžiku se mu opět začala motat hlava a poté se probudil na louce pod podivným stromem. Viděl, že teprve začíná večer, takže čas v kouzelném světě musel ubíhat vlastním tempem, protože si byl jistý, že byl pryč mnoho hodin. I tak už byl ale nejvyšší čas vyrazit. @kluk1 se tedy rozběhl domů, ale slíbil si, že se zítra ke stromu vrátí, protože si s liškou ještě zdaleka neužil všechna dobrodružství, která kouzelný svět nabízel.