Vyzkoušejte naši ilustrovanou knížku za 9 Kč!

Vybrat knížku
🦊

@kluk1 a liška pomocnice

@kluk1 žil s rodiči na malém statku. Hlavním zdrojem obživy byla pro rodinu zvířata. Všechny ostatní cennosti byly uložené v malé truhličce. Vždy, když se v sousední vesnici konal trh, celá rodina vyrazila prodávat mléko, sýry a podobné výrobky. Dnes prodávali také telátko, které už bylo dost staré na to, aby ho bylo možné prodat. Strávili tak na trhu celý den. Výdělek ale nebyl špatný a domů se vraceli spokojení.

Když dorazili domů, dobrá nálada je rychle přešla. Viděli, že vchodové dveře jsou vylomené a okno rozbité. Zatímco byli pryč, někdo se k nim vloupal. Rodiče věděli, že nemají žádný hodnotný majetek a ukrást šlo pouze jedinou věc: truhličku s cennostmi. Rozběhli se podívat do kuchyně nad krb, kde byla truhlička uložená. Našli přesně to, čeho se obávali – po truhličce zbylo jen prázdné místo.

Maminka a tatínek řešili, co dělat, ale neměli tušení, jak lupiče dopadnout. @kluk1 neměl jak pomoci, tak se šel projít do lesa. V lese totiž žila jeho kamarádka, mluvící liška, se kterou se spřátelil před několika lety, když lišce pomohl z pasti. @kluk1 lišce pověděl, co se jim stalo. Jakmile to liška slyšela, prozradila, že o jednom lupiči ví. Přebývá totiž hluboko v lese, kde má úkryt a schovává tam ukradené věci.

@kluk1 a liška se společně vypravili k lupiči. Když dorazili, viděli velkého muže, který sedí u ohně a okusuje opečené maso. Kousek od něj byla u stromu položená truhlička. Liška přišla k lupiči, přesně podle plánu, na kterém se s @kluk7 domluvili, a začala na lupiče mluvit. Lupič byl velmi překvapený, že slyší lišku mluvit. @kluk1 toho využil, vzal truhličku a potichu se plížil zpět do okolních houštin. Když byl @kluk1 dostatečně daleko, liška přestala mluvit a utekla za ním. Společně utíkali pryč, ale byli dost blízko na to, aby po chvíli uslyšeli nadávky lupiče, který zjistil, že ho přechytračili.

Na kraji lesa se @kluk1 s liškou rozloučil a běžel domů. Když rodiče viděli truhličku, byli velmi šťastní. Schovali truhličku na bezpečnějším místě, ale nebylo to potřeba, protože lupič se k nim už nikdy neodvážil.