Vyzkoušejte naši ilustrovanou knížku za 9 Kč!

Vybrat knížku
🖍

@holka1 a kouzelná tabule

@holka1 žila ve městě. Může se zdát, že město nenabízí tolik zajímavých míst a dobrodružství jako vesnice obklopené přírodou, ale @holka1 si našla řadu zajímavých míst i ve městě. Často dokázala najít něco pozoruhodného tam, kde ostatní lidé viděli jen obyčejné a nudné místo. Pokud měla čas, chodila @holka1 na jedno místo kousek za městem, kam lidé odkládali staré a nepotřebné věci. Pro někoho by to byla jen skládka, ale @holka1 tam už našla nespočet užitečných a hezkých věcí.

Na zmíněné místo šla také dnes. Procházela se mezi starými věcmi a divila se, co vše lidé vyhazují. Poté si všimla tabule, která byla opřená o starou skříň. Připomínala klasickou školní tabuli, akorát byla menší. @holka1 už byla z chození trochu unavená, tak se na chvíli posadila a šla si kreslit. Ráda kreslila na chodníky a silnice, takže u sebe naštěstí měla kousek křídy.

Nakreslila svůj oblíbený hrnek, ze kterého každé ráno pila čaj. Když tabuli odložila, všimla si, že je stejný hrnek položený kousek od ní. Přišlo jí to jako pozoruhodná náhoda. Když ale nakreslila ananas a vedle hrníčku se objevil také skutečný ananas, došlo jí, že se o žádnou náhodu nejednalo. Ať už tam tabuli odložil kdokoli, očividně to byla kouzelná tabule. @holka1 zkusila nakreslit ještě několik předmětů, aby si byla jistá, a všechny nakreslené předměty se skutečně objevily i v realitě. Ani si nevšimla, jak běží čas. Teprve když začalo slunce zapadat, uvědomila si, že je nejvyšší čas vyrazit domů. Tabuli nechala, kde ji našla, věděla, že tam lidé nechodí a když ano, tak jen aby vyhodili nějakou starou věc.
 
Další den se nemohla dočkat, až se znovu vypraví ke kouzelné tabuli. Měla spoustu nápadů, co nakreslit. Když se ale blížila, uslyšela zlověstný zvuk. Zněl jako velmi hlasitý řev. @holka1 se skrčila a potichu se vydala k místu, kde včera nechala tabuli. Brzy zjistila, odkud strašidelný řev vychází. Jen několik metrů od ní totiž stál velký drak, který vypadal, že mezi starými věcmi něco hledá. Když @holka1 uviděla tabuli, rychle se k ní vydala, vzala ji a odplížila se za starou skříň, aby ji drak neviděl. Vtom si všimla, že kousek od ní je v krabici schovaný nějaký kluk. @holka3 došlo, že to on musel tabuli náhodou také najít a nakreslit draka, který poté obživl.

@holka1 přemýšlela, jak situaci vyřešit. Poté dostala nápad. Z pohádek věděla, že drak má jednoho úhlavního nepřítele. Pokusila se proto nakreslit rytíře tak, aby vypadal co nejsilnější a nejodvážnější. Když ho dokreslila, rytíř se objevil jen pár metrů od ní a okamžitě se vydal k drakovi. Po dlouhém boji draka skolil a vyčerpaný se svalil vedle něj.

@holka1 si uvědomila, že se tabule může snadno vymknout kontrole. Možná proto ji někdo vyhodil. Zkusila tabuli zlomit o koleno. Šlo to překvapivě snadno a na třetí pokus se tabule rozlomila na dva kusy. Rytíř i mrtvý drak poté zmizeli. @holka1 byla za dobrodružství s tabulí ráda, ale stejně tak byla ráda, když se vše vrátilo do starých kolejí a opět nacházela hezké věci, které sice nebyly kouzelné, ale ani nebezpečné.