Vyzkoušejte naši ilustrovanou knížku za 9 Kč!

Vybrat knížku
🐒

@kluk1 a jeskyně do pravěku

@kluk1 měl psa, se kterým často chodil na výlety. Obvykle chodili do lesa, ale dnes se vydali na místo, kde jsou kopce a skály. Pes byl dobře vycvičený, takže @kluk1 jako vždy šel a věnoval se přírodě, zatímco pes pobíhal kolem. Najednou ale zmizel v úzké jeskyni, která byla schovaná za keřem. Nevypadala ani jako jeskyně, spíše jen jako větší nora. 

@kluk1 se vydal za psem, protože měl strach, že by se mohl zranit nebo ztratit. Jeskyně byla překvapivě dlouhá. Ještě překvapivější bylo, když @kluk1 v dálce uviděl světlo, jako kdyby jeskyně nevedla do hlubin země, ale jen spojovala dvě části kopce. @kluk1 se doplazil ke konci jeskyně a vyšel ven. Svět kolem ale nebyl vůbec podobný tomu, který znal. Kolem byly obrovské jehličnaté stromy a po zemi lezli obrovští brouci, které nikdy neviděl.

Když se @kluk1 rozhlížel po okolí a přemýšlel, kde by mohl být, zahlédl mezi stromy svého pejska. Vydal se za ním, ale vtom se pes rozběhl směrem k němu. @kluk1 byl rád, že pejsek dostal rozum a začal poslouchat, ale pes vypadal vystrašeně. Najednou se z lesa ozval strašlivý řev. @kluk1 stál jako zkamenělý, ale když se mezi vysokými stromy objevil stejně tak vysoký tyranosaurus s hladovým výrazem v očích, společně se psem se vydal na útěk. Běželi lesem, ale hladový dinosaurus se stále přibližoval.

Zrovna když běželi kolem skály, vynořil se z jeskyně další dinosaurus. @kluk1 i pes se chtěli obrátit na útěk, ale dinosaurus kupodivu promluvil:

„Jsem stegosaurus, hodný a býložravý dinosaurus. Pojďte se ke mně schovat, tyranosaurus se do mé malé jeskyně nedostane.“

@kluk1 neváhal a skočil do jeskyně, následován pejskem, protože tyranosaurus je už téměř dohnal. Když tyranosaurus viděl, že kořist unikla, začal kolem zlostně dupat a hrozivě křičet. Po nějaké době se s tím ale smířil a odešel pryč. Když stegosaurus usoudil, že je bezpečné vyjít ven, pozval @kluk4 i pejska na procházku po okolí, protože se od nich dozvěděl, že tento svět vůbec neznají.

Několik hodin se procházeli po lese a viděli mnoho zvláštních věcí. Obří vážky, které byly velké jako ptáci, malé a rychlé dinosaury, kteří připomínali velké ještěrky a plachtící ptakoještěry, kteří vypadali jako letadlo. Vše zde bylo nové a ohromující. Když začalo slunce zapadat, @kluk1 si uvědomil, že muselo uběhnout mnoho hodin. Přátelskému dinosaurovi poděkoval za procházku po pravěkém světě, popadl pejska, aby se opět nevydal na výlet, a vydal se k jeskyni, skrze kterou se do zvláštního světa dostali. Když prošel na druhou stranu, viděl, že i v jeho světě začíná večer. Rychle se proto rozběhl domů, ale dobře si zapamatoval, kde se jeskyně nachází, aby mohl nového dinosauřího kamaráda co nejdříve znovu navštívit.