Vyzkoušejte naši ilustrovanou knížku za 9 Kč!

Vybrat knížku
🧚🏻‍♂️

@kluk1 a domácí skřítek

@kluk1 žil na rodinném statku. Maminka a tatínek se starali o hospodářství, zatímco @kluk1 šmejdil po rozlehlém vesnickém stavení. Tak se stalo, že začal narážet na jednoho skrytého obyvatele. Obvykle ho zahlédl jen koutkem oka a nebyl si jistý, zda to nebyla jen velká myš, ale byl si čím dál jistější, že u nich doma tajně žije domácí skřítek.

 

@kluk1 se chtěl se záhadným obyvatelem spřátelit, ale skřítek vždy zmizel, jakmile se @kluk1 objevil. Postupně však @kluk1 zjistil, jaká místa má skřítek nejraději a kudy obvykle chodí. Věděl, že skřítek má obzvlášť rád spíž, kde tajně ujídá zásoby, za což maminka i tatínek vždy vinili hladové myši.

Jednoho dne nechal ve spíži rozsvíceno a tajně pozoroval klíčovou dírkou. Po nějakém čase se skutečně vynořil malý mužík v šedivé vestičce a s červenou čepičkou na hlavě. Když se skřítek vydal dolovat kostky cukru ze dna sklenice, @kluk1 rychle otevřel dveře a vběhl do spíže. Skřítek se lekl a spadl do sklenice. Díky tomu si ho @kluk1 mohl konečně prohlédnout zblízka. Než si to stihl užít, skřítek sklenici převrátil a jako vždy během chvíle zmizel.

@kluk1 se pomalu vzdával naděje, že se skřítkem někdy bude mluvit, natož aby se s ním spřátelil. Chodil smutně po světnici, ale vtom si všiml, že si jejich kočka už dlouho s něčím hraje. Šel se podívat a uviděl skřítka schovaného v rohu místnosti, jak se víkem od sklenice brání proti kočičím drápům. @kluk1 kočku popadl a odnesl na zahradu. Když se vrátil, skřítek tam ještě byl a těžce oddechoval, souboj s kočkou ho očividně vyčerpal. Všiml si @kluk2, ale na rozdíl od předchozích setkání neutekl. Místo toho řekl:

„Děkuji ti za záchranu. Vždy jsem myslel, že jsi jako kočka a chceš mě ulovit. Teď však vidím, že jsem se spletl a ve skutečnosti nemáš zlé úmysly. Pokud chceš, rád se s tebou budu přátelit.“

@kluk1 byl šťastný, že skřítka zachránil a že se s ním konečně spřátelil. Od té doby spolu často šmejdili společně. @kluk1 skřítkovi pomáhal vylézt na vysoké police a hlídal, aby kočka nechodila dovnitř. Skřítek na oplátku hledal ztracené věci a nosil je @kluk3, až se rodiče divili, že mají tak bystrého syna, který najde každou ztracenou věc.