Vyzkoušejte naši ilustrovanou knížku za 9 Kč!

Vybrat knížku
🐈

@kluk1 a dobrodružství se skřítkem

@kluk1 jel na návštěvu k babičce a dědovi. Jezdil k nim rád, ale už to byli staří lidé a neměli tolik sil na hraní jako @kluk1, který se proto nudil a rozhodl se prozkoumávat různá zákoutí, kterých bylo ve starém domě nespočet. Během prozkoumávání domu měl každou chvíli pocit, že slyší zvláštní zvuky nebo vidí koutkem oka pohyb, ale když se tím směrem podíval pořádně, už tam nic nebylo. @kluk1 tedy došel k závěru, že jsou v domě myši.

Nakonec @kluk1 prozkoumal celý dům a rozhodl se, že si půjde číst. Rád si četl ve tmě s baterkou, přišlo mu to dobrodružnější, proto si s knihou a baterkou vlezl do velké dřevěné skříně. Začal číst, ale poté si ve světle baterky všiml, že v zadní části skříně jsou dvířka. Když je otevřel, viděl jen dlouhou a temnou chodbu. Vypadala strašidelně, ale @kluk1 sebral odvahu, vzal baterku a vydal se prozkoumat první opravdu zajímavé místo, které dnes objevil. Zjistil, že chodba končí v malé místnosti, která vypadala jako miniaturní kuchyň. Byly v ní běžné věci, které se v kuchyni nachází, ale vše bylo maličké.

Kuchyň byla příliš malá na to, aby se do ní @kluk1 vešel celý, proto si ji zatím jen prohlížel. Vtom do místnosti vešel skřítek. Nejdříve se @kluk2 lekl a schoval se pod stoleček, ale @kluk1 ho přesvědčil, že nemá špatné úmysly a chtěl by se s ním jen kamarádit, protože nemá, s kým by si hrál. Skřítek přiznal, že v domě už žijí jen jeho rodiče a také si nemá s kým hrát. Navíc rodiče na víkendy odcházejí na návštěvy ke skřítkům ze sousedních domů, takže bývá úplně sám.

Skřítek otevřel skříňku a podal @kluk3 malou černou bobulku. Ta byla kouzelná a zmenšila @kluk4 na velikost skřítka, takže byl teď stejně velký jako jeho nový kamarád a společně se pustili do prozkoumávání domu. Vše teď bylo mnohem zábavnější a @kluk1 viděl dům z úplně nového pohledu. Zdolat schody, proklouznout tiše kolem spící babičky nebo přeskakovat hračky najednou byla úžasná zábava.

Jedno dobrodružství však bylo až příliš divoké. Babička a děda měli starého kocoura, který většinu dne odpočíval na polštáři, ale jednou za čas se probudil a vydal se lovit myši na půdu. Bohužel se vzbudil zrovna v době, kdy @kluk1 a skřítek zkoušeli v kuchyni vylézt na linku. Místo na linku tedy museli vlézt pod linku a počkat, až kocoura přestane bavit zkoušet se k nim dostat.

Poté kouzelná bobule postupně přestávala působit. @kluk1 se tedy se skřítkem rozloučil, ale domluvili se, že se zítra zase potkají. Od té doby jezdil @kluk1 k prarodičům mnohem raději a užíval si tam mnohem více zábavy. Jen musel vždy zkontrolovat, že kocour spokojeně spí na polštářku.